Braňte se stresu na dětské trampolíně

Skákání na odrazové ploše trampolíny

K tomu, aby organismus úspěšně vzdoroval stresu, se musíte hýbat. Nebude vám nic platné nadopovat se tunami vitamínů a minerálů z tablet v potravinových doplňcích, a dokonce ani z přirozených zdrojů z čerstvé rostlinné stravy. Život je neustálý pohyb, stálá změna, je to zkrátka tak zařízeno a je to naprosto přirozený jev. Dokonce i elektrony kolem protonových jader v atomech neustále obíhají a ani na okamžik se nezastaví. Nemusíte si brát sice příklad přímo z atomů, ale stačí nahlédnout do přírody. Všechna zvířata se pohybují. Nebuďme tedy pozadu a zkusme jít trochu té přirozenosti naproti.

žena při výskoku

Trampolína je naprosto ideální koncept, jak docílit vyvážené osobnosti. Není nutné ani běhat v parku a přetěžovat pohybový aparát, zvláště když máte nějaké to kilo navíc. Skákání na trampolíně je prověřeno mnohaletou praxí, vědeckými studiemi a dokonce tréninkem vrcholových sportovců a výcvikem kosmonautů. Dětská trampolína, i ta pro dospělé, uvádí do rovnováhy rozkolísané hormony, rozproudí zlenivělou lymfu a tím posílí vaši imunitu. Zlepšíte si fyzičku a pokaždé, kdy na vás půjdou chmury, nebo vzroste adrenalin až do hysterie nebo agresivity, vzpomeňte si na to dokonalé nářadí s pružinami po jeho obvodu.

skákající děti

Hořčík neboli magnézium

Dnes velmi skloňovaná slova. Bez hořčíku nelze existovat, a komu jeho hladina v organismu výrazně poklesla, jistě vám potvrdí, že je mnohdy takový život doslova děsivou noční můrou. Velký deficit stojí za mnoha sebevraždami, násilnými trestnými činy a hlubokými depresemi. Bez hořčíku nelze vzdorovat stresu, a co víc, musí být v rovnováze s vápníkem, jinak se nadbytečný vápník usadí v cévách, zvýší krevní tlak a jednoho dne může být pro vás osudný v podobě infarktu či mozkové mrtvice. Vlivem chemického hnojení zemědělské půdy, pesticidů, herbicidů a nevhodných úprav potravin se hořčík z našeho jídelníčku vytrácí a proto se jej vyplatí suplementovat, např. v podobě laktátu či oxidu hořečnatého. A tak ani trampolínami, ani hořčíkem v tabletách vůbec nic nepokazíte, spíše naopak!

Zpět nahoru