Doplnění široké škály ořechů

Vánoční sezóna už je skutečně pryč, ovšem nikdo neříká, že si některé recepty nemůžete udělat. Mezi tyto patří například oblíbený biskupský chlebíček nebo tzv. slovácký chlebíček. Do slováckého chlebíčku se krom povidel přidávají také vlašské ořechy.

Vlašské ořechy namočené v medu

Vlašské ořechy jsou potravinou, která na českých pultech dnes chybí. Není to tím, že by snad nikde nebyly k sehnání jako za komunistů, ovšem jejich cena je mnohdy tak vysoká, že se lidé spíše spokojí s něčím jiným, byť vlašské ořechy mají svou typickou chuť i vůni a mohou být připraveny na sto různých způsobů, kromě pečení nebo například obalené v karamelu.

Skoro stejnými jsou i pekanové ořechy Naklíčeno, které pocházejí ze Spojených Států Amerických a Střední Ameriky, odkud se k nám dostaly. Pekanové ořechy jsou velice podobné vlašským ořechům, ovšem jsou daleko méně https://www.emimino.cz/diskuse/nerika-si-na-nocnik-53732/ výrazné. Možná je někteří z vás již ochutnali, možná jste jejich velkými milovníky a možná jste o nich také vůbec neslyšeli. Ať je to jak je to, tyto ořechy můžete s úplným klidem použít jako docela pěknou náhradu za vlašské ořechy, protože mnohdy je sežene levněji. Hodí se třeba právě do receptů, kde byste jinak zvažovali pouze a jenom vlašské ořechy.

hromádka smíchaných druhů ořechů

Co je však třeba poznamenat, je to, že nikdy nenahradíte vlašské ořechy jako takové. Ano, recepty budou mít konzistenci, budou mít tvar i podobnou chuť, ale nikdy ne stejnou. Pekanové ořechy však dokáží docela dobře imitovat i nahradit, takže pokud máte po ruce nějaké ty pekany, klidně je šoupněte do onoho slováckého chlebíčku a mnozí lidé nepoznají vůbec žádný rozdíl. Navíc mohou daleko více chutnat lidem, kteří nemají rádi hořkou či nahořklou chuť vlašských ořechů, což je bezesporu výhoda.

vlašské ořechy zblízka ve skořápce

Takže pokud jste s nimi ještě neexperimentovali, jenom můžeme doporučit, jsou v prodeji na mnoha místech a garantujeme vám, že budete příjemně překvapeni.

Zpět nahoru