Hypotéka na dům


Byt anebo dům? Už jste také o tomhle přemýšleli? Protože mnoho lidí stále neví, jestli si pořídí byt anebo dům. Pro někoho je to velice složité a také náročné a já se tomu nedivím, protože stále mnoho lidí říká, že nejsou rozhodnuti, jestli si dokonce vezmou také hypotéku anebo jestli budou bydlet v nájmu. Já tohle ale naprosto chápu. Protože když si někdo vezme hypotéku, tak je to potom velice náročné splácet. Samozřejmě, že pokud třeba někdo má peníze, tak ví dopředu jistě, že bude splácet. Tohle je potom něco úplně jiného a tohle chápu já. Sama bych také samozřejmě nechtěla nic, kdybych na to neměla peníze.

Člověk se musí rozhodnout, kde chce bydlet.

Takže byt anebo dům? Je opravdu hodně lidí, kteří si prvně myslí, že si pořídí jenom byt. Anebo veliká dům na hypotéku. Co ej ale lepší? Myslím si, že člověk by o tomhle měl uvažovat ještě dříve, než se úplně na sto procent rozhodne, neboť člověk si také může vzít třeba nějakého specialistu, který mu poradí, co pro něj bude nejvíce vhodné. Já sama bych si také vzala nějak0ho specialistu, aby mi řekl, jestli třeba mám někdy v budoucnu šanci si vzít hypotéku nebo jestli ji vůbec dostanu, protože jsou někteří lidé, kteří potom vůbec nedostanou hypotéku, i když o tom snili a potom jsou zklamaní, že nic nedokázali.

Mám ráda krásný světlý minimalismus.

Myslí si, že jsou potom méněcenní, že jsou na nic, když nebudou mít hypotéku. Mám jednu kamarádku, která už se šestým rokem snaží o hypotéku, bohužel jí to stále nikdo nechce dát, že prý ona na to nemá finance a prý to vypadá s ní velice špatně. Moje kamarádka totiž už byla dvakrát v exekuci, takže já se tak na jednu stranu nedivím, že kamarádce nikdo nechce dát hypotéku. Já bych asi také někomu nedala hypotéku. Kdyby už byl někdo v exekuci a dokonce dvakrát. Proto jsem si řekla, že nejlepší je, když si lidé uvědomí, jestli na to mají peníze a jestli opravdu tohle v budoucnu budou chtít splácet, jestli na to budou mít finance? Nebo jak byste potom řešili fakt, kdybyste měli hypotéku a odpadla by vám práce a nemohli byste potom najít žádnou práci? 

Zpět nahoru