Co přinést za dárek na baby shower?

Znáte termín „baby shower“? Do češtiny bychom ho mohli přeložit jako těhotenský večírek. Tyto večírky jsou populární především v USA, kde se ho dočká téměř každá nastávající maminka. I k nám tento trend ale pomalu dorazil a dnes najdete na sociálních sítích spoustu fotek z českých baby shower.

Co je účelem takových večírků? S nastávající maminkou se sejde skupina jejich přátel. Většinou to bývají jen ženy, tedy kamarádky, maminka, tchýně, babičky, kolegyně z práce a podobně. Není to ale podmínkou, těhotenské večírky mohou být i ve smíšeném kolektivu. Místo konání je většinou vyzdobené v barvách pohlaví miminka, pokud je již známo. Na večírku se budoucí mamince předají dárky, většinou něco pro ni nebo do výbavičky miminka. Poté se koná klasické příjemné posezení a oslava spojená s občerstvením, konverzací a zábavou. Alkohol na takových večírcích ale neočekávejte.

dárečky

Pokud jste na takový večírek pozváni, co by bylo vhodné přinést jako dárek?

Poukaz na wellness

První tip je přímo pro maminku. Kdo již matkou je, určitě ví, jak je péče o miminko zpočátku vyčerpávající. Nedostatek spánku a pocit, že musíte zvládnout miliony věcí naráz. Proto mamince určitě udělá radost poukaz na wellness procedury, např. masáže, kosmetiku nebo bublinkovou koupel. Jen dejte pozor, aby měl poukaz dlouhou dobu platnosti.

těhotná žena

Oblečky

Oblečení pro miminka udělají určitě také velkou radost. Oblečení je nezbytností do výbavičky miminka. Nebude ani vadit, pokud koupíte trochu větší oblečení než na čerstvě narozené miminko. Přece jen, miminka rostou velmi rychle. Koupit můžete dupačky, tepláčky, svetříky, ponožky, pyžámka, cokoliv, co budete chtít.

Pleny

Pleny jsou docela velkým zásahem do rozpočtu rodiny, proto určitě potěšíte nastávající maminku dárkem v podobě jednoho nebo několika balení plen. Jen dejte pozor, zda maminka nehodlá používat pleny látkové. V takovém případě můžete zakoupit ty.

Zpět nahoru