Kompletní renovace alu disků u vašeho vozu je zbaví nečistot a barev

Když si pořídíte nový nebo zánovní vůz, bude vás pravděpodobně zajímat nejen jeho výkon a technické parametry, ale i jeho vzhled. Nejde tu jen o barvu karosérie, i když pro mnohé z nás je velmi důležitá, ale máme na mysli i další součásti, jako jsou skla nebo disky kol. V běžné sériové výrobě se počítá s disky plechovými, tedy ocelovými, z konstrukční oceli, která v provozním prostředí koroduje, což také na první pohled nepůsobí zrovna vábně, a tak máme možnost disky pořídit z odolné a korozivzdorné slitiny hliníku.

kolo u auta

Hliník v elektronových slitinách vykazuje sice lepší charakteristiku odolnosti vůči korozi, ale jde o materiál, který se snadno poškrábe a znečistí. Po určité době provozu mohou být hliníkové disky kol poměrně zašedlé, zašpiněné a pokryté nánosy olejů, barev a různého znečišťujícího materiálu, které vůz posbírá při běžném provozu na silnici.

Někteří lidé také opatřují disky kol barevnými nátěry, které mají ovšem omezenou životnost, a po určité době disk vypadá spíše odpudivě, než atraktivně. Je to podobné, jako když si krásná žena či dívka oblékne nádherné šaty, které zdůrazní její sexy postavu, a ponechá na svých nehtech na prstech rukou a chodidel oprýskaný a poškrábaný lak. Bude pak lepší, když sáhne po odlakovači, a lak raději odstraní, a třeba jí napadne, že má tak sexy prsty i bez laku, že si je pak ponechá ve své přírodní podobě.

disk kola u vozu

V obdobném duchu může proběhnout i kompletní renovace alu disků kol vašeho vozu. Zbavíte je tím nevzhledných zbytků barev a dalších nánosů, které na jejich povrchu nemají co dělat. Renovace se provádí tryskáním neboli pískováním v tryskacích kabinách, kdy se s využitím abraziva povrch disku dokonale vyleští a ten pak vypadá, jako kdyby právě opustil továrnu. Atraktivitu vašeho vozu pak nebude kazit pohled na jeho kola, stejně jako vzhled krásné ženy nebude kazit oloupaný lak na nehtech.

Zpět nahoru