Celoroční mobilní domy

Odlišné bydlení

Jako první je potřeba počítat s odlišnou konstrukcí. Přeci jen to není zděný dům, který klidně stojí 100 let a při dobré údržbě je v dobrém stavu. Na druhou stranu jeho oprava stojí znatelně více peněz, což se dá také mnohdy říct u jeho provozu. Jestliže tedy o mobilním domu uvažujete, tak si jej běžte naživo prohlédnout a zvažte, jestli je to vhodná varianta pro Vás. I u toho mobilního musíte řešit věci jako je pozemek a napojení na sítě jako je elektřina a voda, abychom zde mohli pohodlně fungovat.

spaní v přírodě

Dnešní mobilní domy mají dobré zateplení, takže se nemusíte bát ani zimních mrazů. Co se týče rozměrů, tak jsou menší než u běžného domu, přičemž do jisté plochy nemusíme řešit ani stavební povolení, což je mnohdy dost zdlouhavá činnost, takže máme starost méně. Kromě běžného bydlení se dá využít jako rekreační objekt. Můžeme tedy jet na víkend do přírody a rovnou zde přespat. Přeci jen nemovitost je na takovém místě výhoda.

Nový či použitý

Provedení mobilních domů je celá řada, takže je na Vás, jaké si vyberete. Oblíbené jsou mobilní dřevěné domy, protože ty vypadají opravdu dobře. Nový mobilní dům má výhodu v tom, že jsme první majitel, takže nemá žádné poškození. Také si jej můžeme nakonfigurovat dle sebe, aby měl třeba střechu, dveře a okna dle našich představ. Někdy se dá navolit poměrně dost prvků.

vybavená kuchyň

Když se chcete dostat na cenu v řádech statisíců, tak jsou tu použité domy. Mají už něco za sebou, ale na druhou stranu jsou právě za nižší cenu a můžou nám skvěle posloužit. Nezapomeňte při jeho nákupu zkontrolovat jeho stav, aby odpovídal ceně a tomu, co o něm říká podejde. Co dělat, když na mobilní dům nemáme dostatek financí? Dnes už se dá u některých bank na ni vzít hypotéka, takže se jedná o ověřenou službu. Její splácení je pochopitelně méně náročné než u běžného bydlení, takže je dostupnější pro více lidí.

Zpět nahoru