Materiál budoucnosti?

Když se řekne strojírenství, je to spjaté s materiály jako ocel, ať už obyčejná nebo nerezová, s litinou, hliníkem, také s plasty a gumou, ale pak je tu také pár materiálů, které jsou nezvyklé, ale nezastupitelné. Jedním z nich je keramika. Ne ta, co vzniká na hrnčířském kruhu, ale taková, které se říká technická. Je jí spoustu druhů a je jen na vás, abyste kontaktovali odbornou firmu, která se průmyslovou keramikou zabývá a která vám navrhne takovou keramiku, která splní vaše veškeré technické nároky a požadavky a vyrobí vám dokonalé keramické komponenty.

keramika

Možná máte keramiku spojenou jen s hrníčky a talířky ve vaší kuchyňské lince, případně s trpaslíky na zahrádkách, ale keramika je důležitý materiál i pro průmysl. Keramika a výrobky z keramiky mají jedinečné tepelné vlastnosti, kterým se žádný jiný běžný materiál nevyrovná. V průmyslu se nejvíce vyskytují materiály jako je ocel. Jenže ocel má použitelnost do teplot do 500°C, a tak je nepoužitelná např. pro pece. Pec musí mít vždy keramickou vyzdívku a izolaci. A na to je tady průmyslová keramika https://www.imtts.cz/kategorie/keramicke-komponenty/.

vyzdívka

Možná máte doma nůž, který má keramickou čepel, potom víte, že keramika je ostrá a pevná, dokonale hladká, že nůž není třeba umývat, stačí jen opláchnout vodou, ale také víte, že je keramika neskutečně křehká, a tak se špička nože velmi lehce odlomí. Toto se týká i průmyslové keramiky. Má výborné elektrické vlastnosti a tepelné, ale je křehká. Je s ní nutno zacházet opatrně. Keramické komponenty se dají vyrobit s vysokou přesností a nezatěžují životní prostředí. Jsou odolné jak vysokým teplotám, tak i kyselinám, což je velice vhodná kombinace vlastností. Na světě se vyvíjí stále nové materiály, které nevyčerpají veškeré přírodní zdroje, a přitom nebudou zatěžovat ekologii. Keramika je jedním z materiálů budoucnosti, která už teď má své pevné místo v mnoha průmyslových odvětvích.

Zpět nahoru