Nestyďte se za své brýle

Dnešní doba je plná počítačů a mobilů a lidé jsou naučeni se dívat na blízkou vzdálenost a dívat se do ní i několik hodin v kuse. Proto je dobré občas během bytí na počítači, ať už z důvodu práce nebo školy, občas nahlédnout jinam než do monitoru a nechat odpočinout si oči, protože ony nejsou od přírody zvyklé sledovat vše jen na blízko a nejsou hlavně zvyklé se dívat takhle do zářivého světla tak dlouho, můžete si vážně poškodit zrak, proto se občas koukněte ven, co dvacet minutek si dejte přestávku, zajděte se napít nebo projít na zahradu, vaše oči vám poděkují. Proto má v dnešní době hodně lidí brýle, zejména mladých lidí.

brýle

Tito lidé mají dost často brýle na dálku, tedy velmi dobře vidí na blízko a do dálky nic. Proto si potřebují zrak vylepšit brýlemi, tedy čočkami, díky kterým mají obraz ostřejší a jasnější než bez nich. A toto se děje právě kvůli tomu, že se v dnešní době díváme hodně do monitoru, tedy do blízka . Nemusí vidět špatně do dálky pouze lidé, kteří sedí u počítače, ale také lidé, kteří si často čtou a dívají se do sešitu a podobně, tedy studenti. Proto častěji vidíte s brýlemi studenta než staršího člověka. Naopak starší lidé mívají většinou brýle na blízko, tedy na čtení a dost často, pokud se podívají do dálky je uvidíte si brýle sundat, protože s nimi do dálky skoro nic nevidí.

brýle

Tyto brýle jsou totiž určeny jen na blízko. Jsou ale i brýle na obojí, které lidé nosí stále. To jsou speciální brýle a tito lidé nevidí nikdy nic. Ani do dálky, ani do blízka. I to se děje a vady zraku už jsou v dnešní době normální, protože hodně namáháme oči. Jsou stále více normální práce u počítače a ne venku a tak se nám oči kazí rychleji. Je to už normální, a tak se nestyďte za to, že musíte nosit brýle. Jistě vám to sluší a je tolik stylů, které si můžete vybrat. Kupte si k tomu jedno z pouzder na dioptrické brýle a budete spokojení.

Zpět nahoru