Prodloužená přikrývka 140 x 220 cm by vám měla lépe vyhovovat, než ta standardní

Dokážete si rozpomenout na legendární film „Vrchní, prchni“, kde se v samém úvodu objeví Josef Abrhám ve vaně? Jeho filmová, a zároveň skutečná životní partnerka Libuška Šafránková mu vyčítá, že si vanu plní vodou až příliš, že by mohl zas vytopit sousedy pod nimi, načež on odpovídá, že je vana plná, aby mu nekoukala kolena.

kočka v posteli

Možná, že se dokážete i vy vcítit do této situace, protože pobyt ve vaně je skutečný relax, a koukající mokrá kolena začnou za chvíli studit a onu relaxační atmosféru narušovat.

Něco podobného zažíváme na lůžku, pokud se přikrýváme nevhodnou přikrývkou, resp. s příliš krátkými rozměry. A tak se stává, že jestliže dáme přednost krátké přikrývce, budou nás budit odkrytá chodidla, která velmi citlivě zaznamenají příliš chladný vzduch v místnosti. Zachumlat se pod přikrývkou se totiž podobá té naplněné vaně s Josefem Abrhámem, a jakákoli část těla, co vyčuhuje ven, poklidný spánek narušuje.

moderní ložnice

Dopřejte si raději přikrývku delší a širší a vytvořte si pod sebou kapsu, odkud vám samy od sebe nebudou vykukovat ani kolena, ani chodidla, můžete si pak dovolit spát v chladnějším vzduchu a intenzivně v ložnici větrat, což je pochopitelně zdravější, než spát s uzavřeným oknem. Kdo spí ve zcela uzavřené místnosti, může se tu za určitý čas nakumulovat více oxidu uhličitého, a ten, jak známo, je jedovatý a může vám spánek velmi znepříjemnit. Budete se budit rozmrzelí, nebudete odpočinutí, mohou se vám zdát děsivé sny a pronásledovat vás noční můry.

Přikrývka 140 x 220 by měla být optimálně dlouhá i široká pro osoby s tělesnou výškou do 190 cm, pokud je vaše výška větší, máte možnost objednat přikrývku ještě delší o dvacet centimetrů, tedy 240 cm. A co se týče materiálu, důvěřujte dutému vláknu, které vykazuje lepší vlastnosti ve srovnání s jinými materiály prošívaných h dek či polštářů, jde zejména o tepelný komfort v chladném i v teplém období roku a velmi nízkou hmotnost přikrývek, které na sobě v noci téměř ani necítíte.

Zpět nahoru