Co se na stěhování může snadno podcenit

Včasná objednávka

Stěhovací firmu byste měli kontaktovat přibližně pět až šest týdnů před plánovaným termínem stěhování, tehdy bude velmi pravděpodobné, že si na vás udělá čas. Rozhodně nespoléhejte na to, že vám vyjde vstříc s týdenním předstihem, týden bývá málo, zvláště od jara do podzimu, protože stěhovací firmy mívají mnoho zakázek zamluvených i měsíc dopředu.

Včasné balení

S balením věcí vůbec neotálejte. Chcete-li se vyhnout stresu z chaotického postupu, kdy je toho na vás „až příliš“, začněte s balením v den, kdy objednáváte stěhovací firmu. Můžete si u ní dokonce zajistit balicí materiál, zejména nepoškozené, pevné a spolehlivé kartonové krabice a bublinkovou fólii. Optimální je balit každý den jen pár krabic, nic nepřehánějte, začněte s balením toho, co je sezonní (v zimě letní oblečení, v létě zimní) a s dalšími předměty, které nebudete v dohledné době využívat.

kartonové krabice

Krabice si také označujte podle toho, jak je budete na novém místě vybalovat. Vytvořte si například tři nebo čtyři sektory podle toho, jak budete věci v krabicích potřebovat, abyste se po nastěhování nezahltili něčím, co rozhodně nepospíchá, a naopak nezapomněli na něco, co je důležité.

krabice na stěhování

Průchod dveřmi a schodištěm

Stěhování v Neratovicích stehovani-mamut lze někdy spojit s nákupem nových spotřebičů, nábytku a koberců. Staré vybavení bytu postupně rozprodáte přes bazar nebo darujete vašim blízkým a pořídíte si vše nové, aby se vám na novém místě lépe „dýchalo“. Může se ovšem stát, že některé předměty neprojdou futrem dveří a bude je nutné do místnosti přemísťovat terasou, lodžií nebo balkonem. Měli byste na to dát pozor a předem informovat stěhovací firmu.

Odpočinek

Stěhováci jsou zvyklí na jednorázový fyzický nápor, ovšem ve vašem případě se přidává zejména nápor psychický, který bývá náročnější, než ten fyzický. Dopřejte si každý den v přípravné fázi balení věcí a po nastěhování i při vybalování dostatek spánku a odpočinku a nějaké vhodné aktivity, např. projížďky na kole, výlety do hor, návštěvy cukráren, kaváren, čajoven a restaurací. Ovšem rozhodně to nepřehánějte s alkoholem.

Zpět nahoru