Stěhování v Praze v letních vedrech není žádná legrace

http://www.blesk.cz/clanek/regiony-ostrava/517424/krkavci-matka-co-zbila-dceru-2-botou-sokuje-nic-se-prece-nestalo-starejte-se-o-sve-parchanty.html 8pt“>Lidský organismus vydrží leccos, ale má přece jen své limity. Jedním z nich je i teplota ovzduší. Stěhovat se od jara do podzimu nebo v zimě je v tomto ohledu mnohem snazší, než v letním období, protože se snadno venkovním teplotám přizpůsobíme svým oděvem, ale v létě už nemáme mnohdy kam „couvat“. Svléknout se z kůže už nelze a i přes neustálé doplňování tekutin a ochlazování vodou se může dostavit úpal. Jak si usnadnit stěhování v létě, abychom jej ve zdraví přežili?

kartonové krabice

Omezte fyzický pohyb – čím těžší břemena zvedáme, tím více se naše tělo přehřívá a potřebuje chladit. Plánujete-li stěhování v Praze na letní období, svěřte stěhovací firmě takřka veškeré přenášení vašich věcí, anebo dokonce zakázku na klíč, riziko úpalu je o to větší, čím více se v horku fyzicky namáháte. V nevýhodě je každý, kdo na takovou námahu není zvyklý, stěhovací firmy jsou však na ni připravené a o ně nemusíte mít starost, a to i proto, že stěhováci jsou svalnatí a trénovaní.

papírový karton

Myslete i na své blízké – s extrémními letními tropickými teplotami nejvíce zápasí lidé chronicky nemocní, senioři, malé děti a domácí zvířata. Buďte k nim ohleduplní a snažte se jim usnadnit toto obtížné životní období. Pokud pověříte tím nejtěžším stěhovací firmu, budete mít více času vzít vaši rodinu do cukrárny na zdravý celozrnný ovocný zákusek, na zmrzlinu, dopřejete si ovocný džus a minerálku s vyšším obsahem hořčíku, který je v letním horku důležitý. Zvířata nenechávejte dlouho v autě osamocené, dbejte, aby měla dostatek tekutin a snažte se omezit jejich stěhovací stres co nejrychlejším přesunem na nové působiště.

Pokojové rostliny – při stěhování velmi trpí i rostliny, jednak mění stanoviště, na které byly dlouhou dobu zvyklé, a pak, zvláště v létě, jim může ublížit přímé slunce a nedostatek závlahy. O rostliny se rovněž starejte, jako o své blízké, a na novém místě jim co nejrychleji najděte vhodné místo, které jim bude vyhovovat. Vhodné je rostliny zespodu na květináči označit, jakou zaujímaly na původním stanovišti polohu vůči světovým stranám a podle toho je pak také na novém místě umísťujte.