Sháníte objekt k rekreaci?

Každý si chce po práci odpočinout. Nehraje tu roli ani to, co dotyčný dělá, ani to, zda toho má na práci hodně nebo málo, zda má zaměstnání prestižní nebo je poslední z posledních. Každý prostě pracuje, a když dopracuje, chce mít svůj klid a čas na něco, co ho baví, co dělá dobrovolně, a ne z donucení.

Mnoho lidí pak nedá ve chvílích volna dopustit na chataření a chalupaření. Jakmile je ta možnost, vyrážejí do svých víkendových objektů, aby tam dělali něco jiného, než co dělají ve svém všedním každodenním životě, aby tam přišli při jiné a přitažlivější činnosti na jiné myšlenky.

chata na horách

A ti, kdo podobný rekreační objekt nevlastní? Ti jim to nejednou jenom závidí. Protože by také něco podobného mít chtěli. Jenže nemají, a to vesměs proto, že na to nemají. Takovou chatu si totiž musí člověk postavit nebo koupit. A obojí leze hodně do peněz, takže i kdyby si člověk vyhlédnul chatu svých snů, stejně si ji nejednou nemůže dovolit, i kdyby byla právě k mání.

I když by se asi mělo upřesnit, že si ji podobní toužící lidé nemohou dovolit jenom proto, že na ni zrovna nemají. A že kdyby chtěli, našetřili by si na ni. Jenže by to zabralo spoustu času, na nemovitost se šetří obvykle dlouhá léta.

chata u jezera

Ale to naštěstí nemusí být ničím údělem. Existuje totiž i hypotéka na rekreační objekt, a když tak člověk chce a je schopen dlouhodoběji splácet, může si na koupi nějakého rekreačního objektu půjčit. A může ho také mít.

A pokud třeba právě vy sháníte nějaký ten objekt, kam byste mohli zamířit ve svém volnu za odpočinkem a zábavou, můžete si právě takovou nebankovní hypotéku kdykoliv vzít a pořídit si to, po čem toužíte. Abyste už nemuseli prosedět víkendy a dovolené doma v paneláku nebo nemuseli platit za drahé hotelové pokoje, které si navíc na rozdíl od své chaty nemůžete nikdy upravit k obrazu svému.

Zpět nahoru