Sousedské vztahy

Bydlíte v panelovém domě? Nebo i v řadovce, která má tzv. papírové stěny? Pokud ano, tak to určitě občas řešíte problém nazvaný – hlučný soused.

Pokud se k vám do společného domu nastěhuje rodinka, která má malé děti, nebo se věnuje ve volném čase trénování hry na hudební nástroj, např. heligón, elektrickou kytaru nebo bubny, značně se sníží kvalita vašeho bydlení. Domovním řádem je určeno, že od 22:00 do rána 6:00 je každý obyvatel domu povinen dodržovat tzv. noční klid. Pokud bude hluk v domě mimo tyto hodiny, nemáte moc možností, jak situaci řešit, a pokud děláte na směny a potřebujete se dopoledne vyspat, dostáváte se do celkem neřešitelné situace.

Nejjednodušším řešením je samozřejmě přátelská sousedská domluva. Většina lidí má pochopení, a tak přistoupí na kompromisy.

soused

Pokud mají vaši sousedi nezbedné děti, které běhají od ráno do noci, můžete je maximálně požádat, ať co nejvíce odhluční svůj byt. Velkou službu udělají odhlučněné podlahy udělané odborníky, ale někdy postačuje i obyčejný vatelín Prima-obchod, který dáte pod koberec. Skvěle pohlcuje hluk a bude tlumit dětské poskakování nad vaší hlavou.

soused

Mít dobré sousedské vztahy, navzájem se nerušit, ale společně řešit problémy, pokud ve společném domě nastanou, to někdy není jednoduché. Vždy je prvním řešením sousedských neshod klidně si promluvit a zkusit se domluvit. Pokud se nedomluvíte a sousedi budou rušit noční klid, můžete na ně volat městskou policii nebo se zkusit problém vyřešit se svým výborem Společenství nebo v případě městského bytu přes Městský úřad. Někdy se bohužel problémy mohou tak vyhrotit, že nezbude než se odstěhovat. Spokojené bydlení, kde se respektujete se svými sousedy, to je základ pro spokojený život. Bohužel stěhujete-li se do nového bytu, málokdy vám realitní makléř prozradí, že v sousedním bytě http://www.policie.cz/clanek/domaci-nasili-tyrani-osoby-zijici-ve-spolecnem-obydli.aspx bude problémový hlučný soused.

Zpět nahoru