Dloiuhá dovolená

Vždycky jsem se z celého roku nejvíce těšila na dovolenou. Dovolená pro mě znamenala, že si pořádně odpočinu a pročistím si hlavu. Nikdy Jsem nedokázala pochopit, když některý člověk neměl rád dlouhou dovolenou. Ano, například můj otec. Ten se nikdy nemohl dočkat, až bude zase v práci s kolegy, protože neměl rád dovolené, dovolené pro něj byla pouze ulejvárna a nicnedělání. Kdyby to bylo pouze na něm, tak asi zruší všechny dovolené. Otec byl tak trochu workoholik. Ale dovolená pro mě byla velmi důležitá. Jsem navíc taková, že k dobrému výkonu a dobré práci potřebuji taky kvalitní odpočinek a dlouhou dovolenou. Bohužel je to tak. Někdo potřebuje delší odpočinek.

Benátky jsou krásné.

Kolikrát jsem se to pokoušela vysvětlit taky svému šéfovi a dalším lidem, ale vůbec mi nevěřili. Oni si mysleli, že se chci pouze jenom stále ulejvat. To ale není pravda. Moje tělo prostě si to žádá, tak mu to musím taky samozřejmě dopřát. Nicméně ale toto kolegové a šéf z práce nepochopili. Oni nepochopili, že dovolená pro mé tělo a duši je nutná.

Ráda jezdím na dovolené.

Tak jsem z práce odešla, protože už mě nebavilo, jak se ostatní o mě povídají. A baví se o mě. Tak jsem v nové práci a tady mám navíc týden dovolenou. Takže jsem ráda, že jsem dostala s novou prací taky něco nového a navíc. Můžu se tady dopřávat dovolenou, dlouhou jako chci. A je tady navíc volná pracovní doba, takže taky navíc odvádím lepší pracovní výkony, než když mám dané všechno pevně. Cítím se tady více svobodněji. Mám tady volnost, a to se mi právě líbí. A právě díky volnosti a další dovolené odvádím tady vysoké pracovní výkony, což můj šéf a ostatní kolegové taky velmi oceňují. Myslím si, že kdyby šéfové a majitelé firem dali svým zaměstnancům větší volnost, tak by zaměstnanci odváděli vážně ty nejlepší pracovní výkony. Takže tady platí, že dovolená podporuje kvalitní práci.

Zpět nahoru