Chorvatsko – stále oblíbené pláže

Oblíbené dovolenkové destinace
Mnoho lidí si přeje strávit dovolenou u moře. Je to pochopitelné, protože moře nám poskytne krásné výhledy, romantické východy a západy slunce, spoustu aktivit, které u nás nevyzkoušíte, a také nové zážitky. Jednou z nejoblíbenějších destinací, do které se Češi vydávají posledních 30 let, je Chorvatsko. Je velmi oblíbené, protože je poměrně blízko. Dostanete se do něj autobusem, vlakem i autem. Právo proto jej tolik lidí volí jako svou cílovou destinaci, protože tam pohodlně dojedou po vlastní ose.

město trogir

Chorvatsko vám nabídne velmi hezké pláže, záleží samozřejmě na destinaci. Nečekejte ale průzračnou vodu a nádherné pláže jako v nějakém luxusním resortu na Maledivách. I v Chorvatsku se samozřejmě snažili přizpůsobit poptávce, a najdete i tady spoustu luxusnějších hotelů. Nicméně Chorvatsko bylo vždy proslulé tím, že jej vyhledávali i lidé, kteří nemají desetitisíce na lepší dovolenou. Proto zde najdete spoustu kempů, kde si můžete pronajmout karavan, postavit svůj, a nebo strávit zde svůj čas ve stanu.
Pokud se sem chystáte a chcete spát v hotelu, najdete zde samozřejmě i pestrou nabídku lepšího ubytování.

V Chorvatsku bylo samozřejmě trošku dráž než u nás, ale když je člověk v zahraničí na dovolené, tak s tím do jisté míry počítá. Chystáte se do Chorvatska? Určitě si před odjezdem na jakoukoliv zahraniční dovolenou spočítejte kurs.
Pozor – vždy si vyměňte peníze předem, a nevybírejte cizí měnu z bankomatu v zahraničí. Výše poplatků by vás mohla velmi nemile překvapit.

mořská pláž

Chorvatsko ani dnes neztrácí nic ze své atraktivity, a stále se do něj lidé rádi vrací. Strávit zde dovolenou není žádná ostuda, a je to skvělá volba, pokud chcete k moři za dobré peníze. Zájezdů jsou v nabídce desítky, a jet můžete i sami na sebe. V této variantě ale nezapomeňte na ubytování, jídlo a hlavně pojištění.

Zpět nahoru