Solární sprcha – skvělý doplněk k vašemu bazénu

Mít bazén v dnešní době je velký benefit a pokud se rozhodnete si ho pořídit, určitě nebudete litovat. Co může být lepšího než se v horkém letním dni shladit ve svém vlastním bazénu, pěkně v soukromí a pohodlí? V obrovských vedrech, které v naší zemi poslední roky v letních měsících panují, určitě usoudíte, že nic lepšího není.

voda

O svůj bazén se samozřejmě musíte dobře starat, aby nedošlo k znečištění vody a vy ji nemuseli brzy měnit. Voda není zrovna levná a představa, že každou chvíli napouštíte první bazén, protože je nějakým způsobem znečištěn není určitě ta nejlepší představa. Proto se nebojte použít bazénovou chemii, která je nevyhnutelná proto, aby vaše voda zůstala průzračná a křišťálově čistá.

Do vody byste také rozhodně neměli chodit špinavý. Nepleťte si bazén s vanou. Ale copak budete chodit domů, kde se osprchujete a pak do bazénu? To je přeci nesmysl. Naštěstí pro vás existuje skvělé řešení, a tím je solární zahradní sprcha. Tuto sprchu umístíte nejlépe někde v blízkosti bazénu, kde se můžete před vstupem do něj pohodlně osprchovat a mít tak jistotu, že vodu neznečistíte. Výhodná je samozřejmě i z opačné strany, kdy se máte možnost hned poté, co bazén opustíte opláchnout, a očistit tak vodu od chlóru a dalších bazénových chemikálií. Ty jsou sice navrženy tak, aby neškodili lidské kůži a byli k ní šetrné, ale přeci jen, není nutné je na pokožce ponechávat déle, než je nutné, především, pokud trpíte nějakými kožními problémy nebo alergiemi.

bazén

Zahradní sprchu musíte umístit někde, kde na ni bude co nejdéle svítit slunce. Voda v zásobníku se totiž bude ohřívat právě pomocí solární energie, což je skvělý a ekologický způsob ohřevu vody. Ceny takových sprch jsou různé. Záleží na to, zda je přenosná či nikoliv, na velikosti zásobníku a samozřejmě v neposlední řadě také na designu. Obecně ale můžete pořídit ty nejlevnější solární sprchy za pár tisíc a ty nejdražší modely se mohou svou cenou vyšplhat klidně i na několik desítek tisíc. Záleží na tom, jaké máte preference a jaký je váš finanční rozpočet.

Zpět nahoru