Vše co jste chtěli vědět o menstruačních kalhotách

Hledáte během menstruace něco, co bude ekologické a udržitelné? Pak jsou právě pro vás menstruační kalhotky. Jedná se o jednu z velkých novinek v oblasti hygienických pomůcek za posledních pár let. Za dobu existence se hodně osvědčili jako alternativa k jednorázovým menstruačním pomůckám. Výhodou je, že umožňují volné krvácení a poskytují dokonalou ochranu. Vypadají jako normální kalhotky, jen s tím rozdílem, že mají několik vrstev navíc. Oproti obyčejným kalhotkám obsahují vysoce absorpční vrstvu, která pomůže ženám zvládnout i silnou menstruaci. Oproti používání například tampónu, u menstruačních kalhotek neexistuje riziko syndromu toxického šoku, což je jeden z důvodů, proč se mladé dívky snaží tampónům vyhýbat.

tampóny

Velkou výhodou je ekonomická stránka. Zatímco jednorázové pomůcky musíte kupovat každý měsíc, menstruační kalhotky vám vydrží i rok či dva, pokud se o ně staráte tak jak máte. Cena menstruačních kalhotek je sice vyšší než třeba za balíček vložek, ale v dlouhodobém výhledu se vám tato investice mnohonásobně vrátí.

Oproti vložkám a tampónům jsou navíc mnohonásobně ekologičtější. Jednorázové pomůcky příliš zatěžují naše životní prostředí. Kalhotky navíc neobsahují žádné toxiny nebo chemikálie, jako je tomu u vložek a tampónů. Tam se tyto látky přidávají pro dosažení bílé barvy nebo jako blokátor případného zápachu.

kalhotky

Kalhotky můžete mít na sobě cca 8-12 hodin. Záleží na síle vaší menstruace. Kvalitní kalhotky ale fungují dost spolehlivě, a nemusíte sebou tedy tahat do zásoby dvoje další kalhotky, pokud jdete někam ven, protože víte, že budete v bezpečí.

Můžete si navíc vybrat z mnoha designů. Menstruační kalhotky sežnete v běžných střizích, ve střihu stylu brazilek nebo třeba jako kalhotky s vysokým pasem. Seženete je také v nejrůznějších barvách, s různými vzory nebo třeba krajkou. Můžete si tedy vybrat takové, v kterých se budete cítit co nejvíce pohodlně.

Zpět nahoru